Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Ailesinin Gözünde Sefer Alkan

ReklamReklam

Reklam

Ailesinin Gözünde Sefer Alkan
ReklamReklam
  • 25.03.2019 / 15:14
  • 1137 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


Paşacık’ta aile hekimi olarak görev yapan Ayşe Alkan 13 yıldır evliliği olan eşi Sefer Alkan’ı dinledik. Ecem ve Alperen isimli 2 çocukları olan Alkan aile bireylerinden MHP Adayı Sefer Alkan’ı dinledik.
MHP Adayı Sefer Alkan’ın olmazsa olmazları? Prensipleri neler? Belediye Başkanı olursa ne yapar? En çok sevdiği yemek, en dikkat ettiği konu? Ve daha birçok konuda aile hekimi Ayşe Alkan eşi Sefer Alkan’ı anlattı.
“Sefer Alkan Ailesine Bağlı Bir Baba”
13 yıllık hayat arkadaşı MHP Adayı Sefer Alkan’ın ailesine bağlılığına dikkat çeken eşi Aile hekimi Ayşe Alkan şu sözlere yer verdi; “Ailesine bağlı, yoğunlukta dahi eşine ve çocuklarına vakit ayıran bir kişi. Ben çalıştığım için eşim de ev konusunda her zaman en büyük destekçim olur. Ben ev işleri ile ilgilenirken, eşimde kızıma ders çalıştırır, oğlumla oyun oynar. Eşimin çocuklar için olmazsa olmazı Alper’en ile bilye oynamak ve zeka oyunları için 1 saatini ayırır. Ecem’le ise muhakkak 1 saat matematik çalışırlar. Ya da ben çocuklarla ilgilenirken, o da diğer işlerle ilgilenerek üzerimdeki yükü alır. Ancak 3 ayı geçkindir seçim çalışmalarında olduğu için zaman zaman çocuklarla vakit geçiremedi. Bu da çocuklarda bir etki oluşturdu. Çocukları ile ilgili bir babadır Sefer Alkan. “
“Disiplinli, Dağınıklığı Sevmez”
Eşi Sefer Alkan’ın olmazsa olmaz kurallarından bahseden Aile hekimi Ayşe Alkan eşi için; “Sefer Alkan’ın olmazsa olmaz kuralları vardır. Titiz, disiplinli, düzenli, çalışkan ve prensiplidir. Dağınıklığı asla sevmez ve herşey yerli yerinde olacaktır. Kitap okumayı çok sever. Gerek mesleki ve gerekse genel olarak muhakkak kurallarından birisi de gece de olsa 1 saat kitap okur. Okumak tabiatında yer alır.  Seçim süreci öncesinde en çok dikkat ettiği ve hassas olduğu konu akşam yemeğidir. Akşam yemeğinde muhakkak masada ailecek yer alırız. Bu konuda eşim, ben ve çocuklar çok titiziz. Ancak seçim çalışmaları nedeniyle bu durum zaman zaman olmasa da bu yoğun çalışmasında dahi ailecek akşam yemeğine özen göstermeye çalışıyor. Yemek ayrımı yapmaz ve bütün yemekleri sever. O konuda çok rahatımdır. Ailecek meyve ve çerez saatlerimiz vardır. Muhakkak bu saatlerde ailecek birlikte yer alırız. Pazar günü bizim için aile günüdür. Pazar günü çocuklarımızla birlikte muhakkak tüm günümüzü ailemiz ile geçiririz” şeklinde konuştu.
“Klasik Anadolu Erkeği”
Eşi Sefer Alkan’ın birçok özelliğini söyleyen Aile hekimi Ayşe Alkan; “Özel günleri zaman zaman unutan birisidir. Bazen de hatırlar. Jest yapmayı çok sevmez. Klasik Anadolu erkeğidir. En çok sevdiği renk mavidir. Sporu seven bir erkektir. Ancak çalışmadan dolayı aktif olarak spor yapamasa da Alperen ile birlikte bisiklet sürmek onlar için en büyük keyiftir. Ailecek Cumartesi günleri izlediğimiz bir dizi haricinde televizyon hiç açılmaz desek yeri var. Televizyonda geçireceğimiz vakit yerine çocukların derslerine ve onlara vakit ayırmaya özen gösteriyoruz. Sefer bey günlük haberleri bürosunda takip eden, evde ise internetten ülke gündemine göz atan birisidir. Bense Sefer Bey’in siyasete girmesinin ardından internetten haberleri takip etmeye çalışıyorum. Her ikimizde sosyal medyada önemli gelişmeleri takip ederiz. Bu seçim sürecinde ailecek şunu anladık. Sefer beyin seçim çalışmasından dolayı hep bir yanımız eksik kaldı. Seçim çalışmalarında yer alırken, bense ev işlerine bakmak zorunda kaldım. Eşimle alışverişi birlikte yapardık. Bizler haftalık Pazar alışverişi yapan bir aileydik. Ancak eşimin çalışmalarından dolayı Pazar alışverişi bana kaldı. Ben ve çocuklarım bu süre zarfında O’nu çok özledik. Zaman zaman çocuklar geç saatlere kadar babasını bekler” dedi.
“Sefer Alkan Kazanacak”
Eşi Sefer Alkan’ın bu seçimlerde kazanacağını ifade eden Aile hekimi Ayşe Alkan Sefer Alkan; “Aksaray için işin ehli. Eşim bile olsa yapamayacağını düşünsem destek vermem. Ancak belediyeciliği ve şehirciliği çok iyi bilen birisi. Mesleği gereği bir şehrin ihtiyaçlarını, sorunlarını ve bu sorunlara karşı çözümleri bilen olması gereği ile Sefer Alkan’ın layıkı ile görev yapacağını biliyorum. Aile hekimi olmam sebebiyle günlük 70-80 hasta göreceğim. Ve Sefer’in yapacağı çalışmalar her zaman bana da yansıyacaktır. Ve ben eşimin iş konusunda titiz olduğunu bildiğim için layıkı ile yapacağını düşünüyorum. Haftasonları seçim çalışmalarına bende eşime destek olsun diyerek katılıyorum. Ve gördüğüm kadarıyla olumsuz bir şey yok. Ve Aksaray’da MHP uzun zamandan sonra ilk defa böyle ilgili ve kazanacak bir hava yakaladı. Sefer bey seçim çalışmalarında günlük 5 saat uyku ile yoğun çalışma temposu içerisinde çalışmalarını sürdürüyor. Sadece Sefer bey değil onunla birlikte hareket eden meclis üyesi adaylarından, kadın kollarına, milletvekilimiz, teşkilatımız. Bu kadar yoğun çalışmalarının sebebi davalarına inanmalarından olduğunu düşünüyorum. Aslında yaptıkları çalışma sonucunda kazanmayı da hak ediyorlar. . Kazanacaklardır. 15 yıldır evlerimize su taşıyoruz. Sağlıkçı olmamdan dolayı ASÜ Eğitim ve Araştırma hastanesinin yeni binası açılmadan önce 50 hastaya bakarken, hastane açıldıktan sonra günlük 70-80 hastaya bakmaya başladık. Hastalarımıza bazen hastaneye gitmelerini söylesek de, çocuk hastalarımız bile ‘Kokan Hastaneye Gitmek İstemiyoruz’ diyor. Sandığa giderken bunları mantıklı ve vijdanımızı düşünerek gitmeliyiz. Bu seçimlerde Aksaray için oy kullanacağız. Projeleri mantıklı ve yapılabilir olan, ayağı yere basan, güvenecekleri ve inanacakları adaya oy verilmeli. Bu seçimde partilerin değil, adayların yarışacağı bir seçim olacağını düşünüyorum. Seçmenler üzerinde bu bilinç yer edindiğini düşünüyorum” dedi. 
“Gel Bilya Oynayalım”
8 yaşındaki Alperen Alkan ise babası Sefer Alkan’ı seçim çalışmalarından dolayı çok özlediğini ifade ederek; “Babamla seçimler öncesinde çok vakit geçirirdik. Benim bisiklet sürer, en çokta birlikte bilya oynardık. Ablama ise kitap okuyarak uyuturdu. Bu çalışmalar nedeniyle onunla fazla vakit geçiremiyoruz. Babamı çok özledim. Ve her gün çalışmada olduğu zaman telefon ile arayarak baba gel bilya oynayalım diyorum. Babam Beşiktaş’lı ben ise Galatasaraylıyım. Beşiktaş Galatasaray maçı olduğunda babam benim için Galatasaraylı oluyor” dedi.
“Babam Kitap Okumadan Uyumuyorum”
MHP Adayı Sefer Alkan’ın 13 yaşındaki kızı Ecem Alkan ise babası hakkında; “Çok iyi bir baba. Bize her zaman vakit ayıran ve bizlerle ilgilenmekten büyük keyif alan bir babadır. Ailesine bağlı ve onları koruyan bir babadır. Seçimler öncesinde babam bana kitap okuyarak beni uyuturdu. Şimdi ise seçim çalışmaları nedeniyle zaman zaman babamı gece geç saatlere kadar bekliyorum. Ve o kitap okumadan ben uyumuyorum. Babamı çok özledim ve onu çok seviyorum. Bende babamın tuttuğu takımı tutuyorum. Beşiktaşlıyım. Babam ve bizler için hayırlısı ise babam kazansın” ifadesine yer verdi.
“En Büyük Destekçim Ailem”
MHP Aksaray Belediye Başkan Adayı Sefer Alkan ise en büyük destekçisinin ailesi olduğunu ifade ederek; “Ailem bu seçimde her zaman yanımda yer aldı. Özellikle kızım gece geç saatlere kadar benimle vakit geçirmek için beni bekledi. Eşim ise haftasonları çalışmalarda yer alarak beni yalnız bırakmadı. Bu hafta sonu sandığa gideceğiz. Bütün aday arkadaşlara başarılar dilerim” dedi. Aile yaşantısından da bahseden MHP Adayı Alkan; ailenin önemine değinerek şu ifadelere yer verdi; “Evdeki giriş ve çıkış saatlerine önem veren bir babayım. Aile içerisinde saygıya ve düzene önem veren birisiyim. Bizim için en önemlisi sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini ailemle birlikte yer almamızdır. Haftasonu Pazar günü aile günümüzdür. Eşimle birlikte çocuklarımızın gelişimi için onlara bolca vakit ayırmaya çalışan ebeveyn olma gayreti içerisindeyim” dedi. Haber: Armağan ŞEN – Gerçek Haber Gazetesi

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon