Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

10 Şüphelinin Sorgularına Başlandı

ReklamReklam

Reklam

10 Şüphelinin Sorgularına Başlandı
ReklamReklam
  • 13.02.2019 / 12:12
  • 1148 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun işaret ettiği büyük operasyon önceki gün başladı. Operasyon kapsamsında gözaltına alınan şahıslar ifadeleri alınmak üzere soruşturmaya dahil olan birimlere götürüldü.
Ankara merkezli 76 ilde FETÖ operasyonu başlatıldı. 2010 yılındaki komiser yardımcılığı sınavıyla ilgili bin 112 şüpheliden 2’si başka ile gönderilmek üzere 12 şahıs Aksaray KOM ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Gülen Cemaati yapılanması FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün emniyet yapılanması soruşturmasında ‘2010 yılı polislikten komiserliğe geçiş sınavı’ mercek altına alındı. Savcılık bilirkişi heyeti oluşturarak, sınav sonuçlarını incelemeye aldı. Araştırmada, sınava giren çok sayıda kişinin itirazı üzerine yanlış oldukları gerekçesiyle iptal edilen 13 sorunun tamamına doğru cevap verenlerin isimleri belirlendi. Bilirkişi, yanlış soruların tamamına doğru cevap vermenin tesadüf olmayacağını bildirince bu kişiler, daha önceden soru ve cevapları aldıkları değerlendirilerek şüpheli oldu.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatı ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde FETÖ’ nün 2010 yılı Komiser Yardımcılığı sınav sorularını çalarak örgüt mensubu şahıslara verdiklerine ilişkin Türkiye geneli yürütülmekte olan “ FETÖ’ ye Üye Olmak-Örgüt Faaliyeti Çerçevesinde Resmi Belgede Sahtecilik-Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Zararına Yönelik Nitelikli Dolandırıcılık “ soruşturmaları kapsamında, daha önce Aksaray’ da görev yapan ve Komiser Yardımcılığı sınavını kazanan FETÖ mensubu polis memurlarından bu soruları aldıklarına dair haklarında kuvvetli deliller bulunması üzerine gözaltına alındı.

Aksaray’da görev yapan ve 7 ayrı ilde ikamet eden FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgüt üyesi olduğu iddia edilen 10 örgüt üyesi Aksaray’a getirildi. Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrollerinden geçen şüpheliler daha sonra ifadeleri alınmak üzere Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğüne götürüldüler. Şahısların ifadelerinin devam ettiği öğrenilirken, olayla ilgili geniş çaplı tahkikat devam ediyor. 
Aksaray’a getirilen FETÖ Silahlı Terör Örgüt üyelerinin isimleri ise şu şekilde; Cüneyt G. Balıkesir ili Susurluk ilçesinde, Bestami Y. Balıkesir ili Ayvalık ilçesinde, Mehmet Emin A. Çanakkale ili Eceabat ilçesinde, İbrahim Y. Gaziantep ili Islahiye ilçesinde,  Zekeriya B. Gaziantep ili Islahiye ilçesi, Hacı Alattin G. Konya ili Selçuklu ilçesinde, Mustafa Ç. Konya ili Selçuklu ilçesinde, Veysel İ. Malatya ili Battalgazi ilçesinde, Ayhan K. Niğde ili Merkez ilçesinde ve Savaş D. İse Ankara ili Sincan ilçesinde.
Haber: Armağan ŞEN – Gerçek Haber Gazetesi

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon