Corona’da Engel Olamadı

Cumhuriyet Halk Partisinde kurultay takvimi belli oldu veaçıklamalar yapılırken parti teşkilatı içerisinde seçimler yapılmaya başlandı.2019 yılının sonunda partililer tarafından gelen talep üzerine Ali Abbas Ertürkpartililer ile bir araya gelerek il başkanlık adaylığını açıklarken aynıtoplantıda Merkez İlçe Başkanı olarak da partililer Esen Uz Sökmen’i görmekistedi.

Takvimler 5 Ocak 2020’de CHP Merkez İlçe Başkanlık seçiminetek aday ile gidilerek Esen Uz Sökmen Merkez İlçe başkanı seçildi. Bir öncekibaşkan Nazife Arslan Küçük’ten koltuğu devraldı. Dostluk mesajlarının verildiğidevir teslimin ardından ardından İl Başkanlık seçiminde tek aday olan Ali AbbasErtürk İl Başkanı olarak seçiliyor.

Seçime geçilmeden önce söz alan o an İl Başkan Adayı olanAli Abbas Ertürk yaptığı konuşmada bir cümle hafızalara kazınılıyor; “Bugünseçimimiz bittikten sonra, yarın vatandaşımızın yanında olacağız.”

Sonuç ise ne oldu biliyor musunuz? 6 Ocak 2020 CHP Aksarayİl Başkanı Ertürk oluyor ve kongrede verdiği sözü yerine getirerek Pazartesigününden itibaren çalışmalarına başlıyor.

Seçimin ardından Ertürk ‘Abim’ dediği Ramazan Koçak’tanheyecanla ve gözyaşlarının hakim olduğu devir teslim töreninde görevi alırken,Koçak ise ‘Kardeşim’ dediği Ertürk’e teslim ediyor koltuğunu.

Devir teslim töreninin ardından CHP’lilerin aklında 2 soruvar…

1-     Eskisi gibi mi olacak? Parti binasına kısılıp,seçimden seçime mi dışarıda olacağız?

Yoksa;

2-     Ali Abbas Ertürk’ün Milletvekili adaylıkseçiminde olduğu gibi adeta arı gibi çalışacak mıyız?

Bu sorular tüm partililer tarafından düşünülürken kendindenemin İki genç, azimli ve durmak bilmeyen Ertürk ve Sökmen yönetimlerine de enaz kendileri gibi birbirinden değerli ve çalışkan isimler ile toplanıyorlar.

İlk toplantının ardından yönetim kurul üyeleri başkanlar birbakıyoruz bir esnafta 10 dakika sonra başka esnafta. Bir sonraki gün bakıyoruzbir başka yerde bir başka alanda. Düğünler, cenazeler, hastalar, adliyelerziyaretler ve birliktelikler bitmiyor.

CHP Genel Merkezi tarafında 2 önceki seçimde kullanılan “CHPHER YERDE’ sloganı Ertürk ve Sökmen ile yönetim üyelerinin yaptıklarıçalışmalar ile Genel Merkezin sloganı gerçeğe dönüyor. “CHP AKSARAY’DA HERYERDE”

Günler geçiyor ardından ise Corona Virüsü ülkemizeyayılıyor. CHP İl Başkanı Ertürk ve Merkez İlçe Başkanı Sökmen bu sefer desosyal medyada yönetim üyeleri ile birlikte aldıkları önlem çalışmalarınıaçıklıyor.

CHP Aksaray teşkilatı yaptıkları doğru tespitleri basın ilepaylaşırken, CHP’nin öngördüğü teklifler AKP Genel Başkanı Erdoğan tarafından15 gün sonra uygulamaya geçiyor.

Corona ile birlikte diğer siyasi partilerde nefes alıyor.Çünkü kolay mı arkadaş HER YERDE CHP yer alıyor. AKP’si, MHP’si, İYİ Parti’siçalışma yapamıyor ama CHP HER YERDE….

Corona ile sosyal medyada çalışmalarına devam eden Ertürk veSökmen bu seferde CHP SOSYAL MEDYADA HER YERDE sözleri dolanıyor. Ardından 1Mayıs’ta emekçileri unutmayan CHP, Ramazan ayının paylaşmak olduğununbilincinde “Ekmeğimizi Bölüşüyoruz” kampanyası ile hergün 5 mahallede iftarkumanyası dağıtıyor. Corona nedeniyle yaşlılara gönüllülük esasında verdiğihizmetlerde unutulmuyor.

En son ise Sapmaz ve Baymış’da mağdur vatandaşın yanındasoluğu alan CHP önemli günlerde ise hiç es geçmiyor. Avukatlar gününde BaroBaşkanı Erhan Toprak ile görüntülü konferans ile görüşüyor, 1 Mayıs’ta TürkMetal Sen Temsilcisi Muhterem Taşdemir ile görüşüyor…

CHP HER YERDE…

23 Nisan’da çelenk konması engellense de CHP’nin ayaksesleri güçlü şekilde gelirken, AKP Genel Başkanı Erdoğan ise gündemideğiştirmek için ‘CHP’nin Darbe Yapacağı’ spekülasyonunu yayıyor.

Evet Erdoğan CHP bir şey yapacak… Ama bu darbe değil DEVRİMyapacak. Gerçekleşecek ilk seçimde halk CHP ile birlikte olup sandıkta DEVRİMyapacaklar.

Trafolara Kedi de girse, elektrikte kesilse CHP İKTİDARIENGELLENEMEYECEK görülüyor…

2020-05-11 13:02:15

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Dünya ve Asrın Lideri Erdoğan

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?