Belediyeyi’de Kaybederse!!!

Yerel seçimlere adım adım yaklaşılırken, adaylarda yorulmak bilmeden enerjileri tükenmeden çalışmalarına devam ediyor.
MHP Aksaray Belediye Başkan adayı Sefer Alkan ve İYİ Parti Belediye Başkan adayı Özhan Türemiş sahada olumlu tepkilerle karşılanırken, AKP adayı Evren Dinçer adeta yoklara oynuyor.
Mart yerel seçimlerine yaklaşırken AKP adayı olumsuz tepkilerle karşılanıyor. 
Aksaray tarihinde Geçtiğimiz Genel Seçimler öncesinde mitingde yuhalanan Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz’e olan tepkiden sonra AKP Aksaray’da ikinci kez büyük bir tepki ile karşılanıyor desek tespitte hata olmaz diye düşünüyorum.
Tartışmalı şekilde devam eden Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi AKP’ye oy kabettiren ilk üç etkenlerden birisi. Bir diğeri mevcut AKP’li Aksaray Belediyesi’nin adaylık isimlerinin açıklanmasının ardından adeta iş yapmaması, kar yağışı ile mücadelede sınıfta kalması ve en başta söyleyeceğimizi en son söylüyoruz. Elbette ekonomik sebepler AK Partiye oy kaybettiriyor.
AK Parti’nin oyları adeta erimeye devam ederken, bu durumdan en çokta AKP Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy ve Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk rahatsız oluyordur.
Genel seçimlerde Aksaray’da büyük mağlubiyet alan AKP Aksaray teşkilatı, yerel seçimi de kaybederse ki; tepkiler kaybedeceğine işaret ediyor. İşte o zaman; AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ne cevap verirler bilinmez.
Genel seçimlerde AKP’nin erimesinin sebebini aslında teşkilata bağlamakta tespit hataya neden olabilir. Çünkü Genel seçimlerde 1’inci sıra Milletvekili adayı İlknur İnceöz’e olan tepkilerden kaynaklandığını düşünüyorum. 
Öyle ki; AKP’nin o dönem Aksaray Mitinginde sahneye çıktığında seçmenler tarafından yuhalanması bunun en büyük göstergesidir. 
AKP’nin Aksaray Belediye Başkanlığını kaybetmesi durumunda sadece AKP Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy’a ve Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk’e değil, mevcut AKP’li Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, AKP’li Aksaray Milletvekilleri İlknur İnceöz ile Cengiz Aydoğdu’da AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hesap verilecek isimlerin başında yer alırlar.

2019-02-08 11:27:43

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yayalara Saygı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?