a

ATSO’dan İktidara Çağrı Bankaların Kurbanı Olmayalım

ATSO Başkan Yardımcısı Ahmet Kulak siyasi iktidara çağrıdabulunarak birazda esnafın tercümanı olarak “Covid Pandemisinden KorunalımDerken Bankaların Kurbanı Olmayalım” dedi.

 ""

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu BaşkanYardımcısı Ahmet Kulak, Tam Kapanma Tedbirlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.Tekstil, Perakende, Giyim, Hizmet vb. onlarca sektörde ki yaşanacak ekonomikmaliyetlerin işletmelere büyük yük getireceğinin altını çizen ATSO BaşkanYardımcısı Ahmet Kulak, yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz günler içerisindeCumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonucundaülkemiz genelinde 21 günlük tam kapanmanın yapılacağını açıklamıştır.

""

İş Dünyası olarak Covid-19 pandemisinin ülkemizde görülmeyebaşladığı ve etkisini artırmaya başladığı dönemlerde sağlığın her şeyden öncegeldiğini gerekirse tam kapanmaların yapılmasını gerektiğini defalarca dilegetirmiştik. 2 Senedir iş dünyası olarak pandemi sona erecek ise kısmikapanmalar yerine tam kapanmalar yapılsın ve bu kötü süreç bir an önce bulsundiye her alanda her platformda dile getirdik fakat bu beyanlarımızişletmelerimizin ekonomik olarak en zor dönemlerden geçtiği günlerde hayatageçirildi.

""

Bugüne kadar devletimiz işletmelerimiz yönelikdesteklemelerde bulunmuştur fakat içinde olduğumuz dönem esnafklarımızın veişletmelerimizin ekonomik olarak çok büyük sıkıntı içinde olduğu bir dönemdir. Tamkapanmaya geçildiğinde kira, çek, senet, maaşlar ne olacak diye şu anişletmelerimiz kara kara düşünmektedir. Tam kapanmaya geçiliyor fakat bankalarçalışıyor ve alacağını tahsil ediyor. Devletimizin ivedilikle buna bir çözümbulması gerekmektedir. Esnaflarımızı, Vatandaşlarımızı ve İşletmelerimizi Covid-19Pandemisinden koruyalım derken, Bankaların kurbanı etmeyelim. Şu an kara karadüşünen esnafa ve işletmelere aydınlığı devletimiz sağlamak zorundadır. Bunoktada Aksaray İş Dünyası olarak bizler başta Cumhurbaşkanı Recep TayyipErdoğan olmak üzere Devlet yetkililerinin gerekli adımları atacağınainanıyoruz” Dedi. Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

2021-04-27 15:51:10

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Beklenen Karar Açıklandı 20 Gün Tam Kapanma

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi