Atatürk’e Hakaret Vatana İhanettir

Atatürkçü Düşünce Derneği Aksaray Şube Başkanı Adil Koç ve yönetimi, 29 Mayıs tarihinde Aysofya Camiinde Atatürk’e hakaret eden Mustafa Demirkan hakkında suç duyurusunda bulundu. Aksaray Adliyesi önünde yapılan açıklamaya Atatürkçü Düşünce Derneği Aksaray Şube Başkanı Adil Koç, Başkan yardımcısı Ali Rıza Dündar, Avukat Serkan Akdemirci katıldı.
""
Koç yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Mustafa Demirkan 29.05.2021 tarihinde,  Ayasofya Camisinde yapılan İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi Hafızları İcazet Töreni’ninde yaptığı konuşmada ”..Bu ve bu gibi mabedlerin mabed olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir… Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma…”  demek suretiyle İstanbul’u düşman işgalinden kurtaran Kurucu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anmak yerine zalim ve kafir demek suretiyle alenen hakaret etmiş ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiştir. 
Mustafa Demirkan şunu unutmasın ki bugün Ayasofya’da bulunabiliyorlarsa bunu Kurucu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçludurlar. İstanbul’u düşman işgalinden kurtararak ikinci kez fetheden Kurucu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmamak ve anmadığı gibi hakaret etmek nasıl bir zihniyettir? Yunus Emre, Hacı Bektaş-ı Veli, Mevlana, Tapduk Emre, Pir Sultan Abdal, Hacı Bayram-ı Veli ve daha nice değerlerimizin coğrafyamıza ektiği birlik, bütünlük ve kardeşlik tohumları; Atatürk Devrimi ile taçlanmış ve güçlenmiştir. Coğrafyamızda, Bin Ladin ve El Bağdadi gibi isimler çıkmıyorsa; bütün çabalara rağmen kardeşlik kazanıyorsa bunun nedeni, milli benliğimizde yer edinmiş bu değerlerimiz ve Atatürk Devrimi’dir. Kendilerini, sözüm ona din adamı olarak ilan edenlerin, tarihimizi bilmedikleri ortadadır. Tarih; nice kin ve nefret kusan sözde din adamlarına tanıklık etmiştir. Ama; anlatılanlar, yazılanlar ve yaşatılanlar sevgi, barış ve kardeşliği savunanlardır… Cuma günü, Ayasofya’da bir eski imamın, devlet ricalinin gözlerine baka baka sarf etme cüretinde bulunduğu hezeyan dolu sözcükleri, milletimize ve yargıya havale etmekteyiz. Milletimizin tertemiz vicdanı, bu hadsiz söylemleri elbette karşılıksız bırakmayacaktır.” 
HABERİMİZİN GÖRÜNTÜSÜ YOUTUBE KANALIMIZDA YAYINDA.
YOUTUBE‘de YER ALAN ASD TV KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN…

HABER: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

2021-05-31 17:24:19

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yazıklar Olsun Sizin Gibi Yöneticilere

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?