Ali Babacan Yerel Basın Temsilcileri İle Biraraya Geldi

DEVA Partisi Aksaray Merkez İlçe 1’inci Olağan Kongresine katılan Genel Başkanı kongre sonrasında Aksaray’da yerel basın temsilcileri ile biraraya geldi. Yerel Basının sorunlarını dinleyen Babacan; "DEVA Partisi olarak özgürlükten yanayız. Basın özgürce ve hukuk çerçevesi içinde iktidarı eleştirmeli" dedi.

""
  

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan; "Siyasi iktidar ülkenin sorununa çözüm bulamıyor. Vatandaşın ekonomik problemleri konusunda aciz duruma düşmüştür. Artık boyutları soru gelmektedir. Vatandaş sandığı beklemekte ve gereken cevabı burada verecektir. Ekonominin altı üstü olduğu bir dönemde tabii ki iktidarında kan kaybına sebep olacaktır. Vatandaşın aradığı DEVA bizdedir. Bizler geldiğimizde özgürlükten yana ve ekonomiden yana olacağız 20 ayda 4 tane değişen Merkez Bankası başkandan olduğu bir ülkede bu sorunlar elbette yaşanacak iktidar artık ne yapacağını bilmiyor. Ama olan yine vatandaşı oluyor olan yine gençlere,annelere, babalara oluyor" ifadesine yer verdi.
""
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan İstanbul sözleşmesinin kaldırılmasının eleştirerek şu sözlere yer verdi;"Eğer bu ülkede tek bir kadının daha canı yanıyorsa, bir kadın daha cinayete kurban giderse bunun vebalide günahı da iktidarındır. Buradan Danıştay’a sesleniyorum; Bu konuya hem hukuk hem de vijdan perspektifinden bakın. Bu yanlışa ortak olmayın. Bu günaha ortak olmayın. Kadınların ahını almayın. Buradan bu karara karşı hukuk mücadelemizi başlatarak imza kampanyasına da başlattık.  
""
Ortak akıl, istişare, danışma, konuşma yok. Kapalı ortamlarda kendi kendilerine karar alarak muhalif sese de kulak vermedikleri gibi meclise de gelmiyorlar. Ülkenin sorunlarının konuşulacağı yer meclistir. Ama bu sorunları meclise getirmiyorlar. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ve yetkiler meclise tenezzül edilmeden alınmaktadır. Bu ülkenin sorunlarının çözümü için meclis vardır. Geçmişte İstiklâl Mücadelesi verenler savaşta bile mecliste karar alırken, bugün bunlar meclisten kaçıyor.
Sivil Toplum Temsilcileri ile meslek örgütleri ile görüşün diyoruz. Ama bırakın Derneklerle görüşmeyi milletin vekilleri ile görüşmüyorlar.  Bunların yaptığı yanlışın bedelini Kadınlar, gençler, vatandaşlar ödüyor. Kendileri bedel ödemiyor, ama merak etmeyin ilk  seçimde de onlar bedel ödeyecek. 
HABERİMİZİN GÖRÜNTÜSÜ YOUTUBE KANALIMIZDA YAYINDA. 
YOUTUBE‘de YER ALAN ASD TV KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN…
Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

2021-03-22 20:59:37

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Babacan Her İşin Hesap Günü Gelir

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?