Aksarayspor’un Efsane Kadrosu

Yaklaşık 2 ay önce söylemiştim; “Bu yönetim, bu hoca ile olmayacak” diye. Ve o gün Sosyal Medya hesabımda o paylaşımı yaparken “İnşallah ben haksız çıkarım” demeyi de ihmal etmemiştim. Bu yönetim, yönetimin getirdiği hoca, hoca’nın oynadığı taktik aslında her şeyi gözler önüne seriyordu.Olmayacağı belli idi. Evinde puanlar kaybet, deplasmanda korkak oyna elbette sonuç “Aksaray Spor Severlerin Umutları ile Oyna”

Kurbanlar kesildi, dualar edildi galibiyet alınması için. Ne edilen dualar kabul oldu, ne kesilen kurbanlar. Aslında gerekte yoktu bütün bunlara. Ama “Allah Hu, Ekmek Su” diyerek de spor severlerin gazını alma taktikleridir bu yollar. Daha önceki yıllarda da yapılmıştı sahada dualar edilerek,kurbanlar kesilerek Galibiyet ve Mutlak 3 puan parolası ile çıkılır maçlara ama yine hüsran. Yani bu tiyatroları daha önce de izlemişti Spor Kamuoyu.

Cem Kavçak denilen beceriksiz ve spor bilgisi çağdışı olan hoca ile olmayacağı aslında çok ortada idi. Akhisarspor başında PTT 1’inci Ligin ilk yarısında oynadığı maçları da izleyenler çok iyi hatırlar yersiz yere kaybedilen 3 puanları.

Burada bandı biraz daha geriye saracak olursak Türkcan Coşkun yönetiminin bıraktırılmasın da başlıyor aslında tüm ligin faturası. Fakat o kadar da geriye gitmeye gerek yok. O dönemde yazılanlar yazıldı, çizilenler çizildi YANDAŞ BASIN TARAFINDAN. O zaman bizler yazmadık GERÇEKLERİ, “takıma moralsizlik yapmayalım, zarar vermeyelim” diye. Ve şimdi de o dönemi yazmadan kısaca değindirerek geçelim…

Heyecanlı başkan Taner Yalvaç ve yönetimi takımın başına geçerek Toz Pembe hayaller, süslü kelimeler ile başladılar işe. “Yarım Kalan Hikayeyi Tamamlamak İçin Geldim” parolası ile gelen beceriksiz teknik adam Cem Kavçak ile “Yine Yeniden” başlandı. Tutmayacak yoğurdu mayaladılar kendilerince…YANDAŞ BASININ gazı ile hareketler edildi. Olan yine Aksarayspor ve Aksaray halkının umudunu ile birde 10 Milyon Lira Çöpe atıldı.

“Yarım Kalan Hikayesini ARKA CEBİNE SOKARAK” gitti Cem Kavçak…Ardından Aksarayspor için önemli futbolculardan birisi olan İbrahim Konuksever’in kadro dışı bırakılması futbol severleri isyan noktasına getirdi.Tesislerin basılması, sosyal medyada gelen tepkiler sonrasında beceriksiz yönetim bir açıklama yapmak zorunda kalarak Kılıf uydurmayı da ihmal etmeyerek Konuksever’in geçtiğimiz yıl Play of mücadelesinde gördüğü kırmızı karttan bahsederek Orduspor karşısında da görülen Kırmızı kartı da ve saha da agresif davrandığından bahsedilerek kadro dışı bırakıldığı söylemeye çalıştılar.

Ligin Özeti

Kısaca bir ligin özeti “Bizim Sözümüzden Çıkmayacak ve bizebiat edecek Bir Başkan ve Yönetim. Yönetimin sözünden çıkamayan ve beceriksiz bir Teknik Direktör. Spor severleri gazlayabilecek lig puanı, reklam kokan hareketler. Birde alınan mağlubiyetler sonrasında takıma ceza verilmesi için yönetimde bulunan HOLİGANLAR”

Bal Liginden 3’üncü lige çıkmak için harcanan ve kalende gördüğün 1 Gol ile Aksaray Halkı için gönderilen 16 Milyon Lira’nın çöpe atılması.

3’üncü ligden 2’inci Lige çıkmak için harcanan ve “Yarım Kalan Hikayesini ARKA CEBİNE SOKARAK” giden teknik adam, yönetimde yüzsüzce hâlâ o koltuklarda duranlar, Aksaray Halkı için gönderilen 10 Milyon Lira’nın 4 yılda çöpe atılması.

Aksarayspor’u Şampiyonlar Ligi Finaline götürecek işte o Efsane kadro;

1 Numara; Tuz Gölü’nün panteri olarak bilinen Tsubasa çizgi filminin kaleci karakteri olan kalesini gole kapatan Genzo Wakabayashi’yi de anımsatan Şerefli Koçhisar’da altyapısını tamamlayan Tuz Gölü spor’dan transferimiz Atilla Şahan.

2 Numara; Kayseri’nin Hızlı Gonzales’i olarak tanınan Kayseri’de hiçbir Belediye’de pardon takımda yer bulamayan sağ kanatın soluksuz adamı Aksaray Belediyesi’nin Kayseri’den ithal ettiği Başkan Yardımcısı Tayfun Çelik.

3 Numara; namı değer Bursa’nın Şeftalisi. Şeftali gibi takımına tat veren ve yumuşak (naif) huylu, rakip oyunculara ise çekirdiğinin acı tadını veren Özel olarak getirtilen Aksaray Belediyesi Özel Kalem Müdürü Bahtiyar Bakar.

4 Numara; olmazsa olmaz diyebileceğimiz, kurnazlığı ile dikkat çeken Aksaray Belediyesi Başkan Yardımcısı Bozkır’ın Tilkisi olarak anılan Hıfsı Peker.

5 Numara; bu mevki için o kadar oyuncu izledik ama hiçbiri oformayı hak etmez. Emre Belezoğlu, Alpay Özalan derken O’nu bulduk. Marmara’nın Sansarı olarak bilinen İstanbul’dan transferimiz Aksaray Belediyesi Basın veHalkla İlişkiler Müdürü Hakkı Ener Elçi.

6 Numara; Aksaray’ın yaramaz çocuğu, hırçınlığı ile tanınan,maç sonrası çıkardığı olaylar ile takıma ceza kesilmesinde sebep olan İsa Güzel.

7 Numara; Geleceğin Kemallettin Şentürk’ü, Metin Diyadin’i olacak ve alt yapıdan A takıma çıkarılan Aksarayspor Yönetiminde yer alan Orhan Altındal.

8 Numara; geleceğin Şenol Çorlu’ya, Feyyaz Uçar’a, Milan Rapaiç’e,Hakan Mert Yandaş’a krampon toplatacak kadar becerikli alt yapıdan A takıma çıkarılan Aksarayspor Yönetiminde yer alan Sefa Dağdaş.

9 Numara. Takımın beyni, ama en çokta takımın kaptanının sözünüdinleyen işte o isim. Gambiya’nın gözde futbolcusu ve Kamboçya’dan transferimiz liglerin korkulu rüyası Taner Yalvaç.

10 Numara. İşte bu forma numarası en çok O’na yakışır. Kestiğifaturalar ile Aksaray Belediyesi ve Aksaray İl Özel İdaresinden aldığı paralar unutulmazken, maç sonrasında saha içinde rakip oyunculara saldıran, Adana’dan transferimiz ve 10’un için ne desek az kalan HOLİGAN, KURAL TANIMAZ KEBAPÇI MURAT YARİZ…

11 Numara. Karpatlar’ın Maradonası olarak bilinen, bir dönem Aksaray’da yaşayan daha sonra Ankara’da çeşitli takımlarda oynayan, Mehmet Özhaseki’nin referansı ile gelen Aksaray Belediye Başkanı ve Aksarayspor Efsane Kadrosunun kaptanı Evren Dinçer…

Bu Efsane Kadroya’da elbette “Yarım Kalan Hikayeyi Tamamlamak İçin Gelen” Cem Kavçak.

Yardımcı antrenör sosyal medyada başlatılan kampanya ile “Şehrin Takımı Şehrin Çocuğuna Emanet Edilmeli” denilen Ertüment Buğday.

Takımın Basın Sözcüsü ise gerçekleri yazmaktan korkan, gelen ağam giden paşam diyebilecek olan her türlü her yer de görev alabilecek olan,FETÖ’den kapanan AGİAD derneğine üye olan ve FETÖ’den ifade veren Bilal Bölükbaş.

Transferden sorumlu olacak isim ise Gazeteci olmadığı halde kendisini gazeteci olarak gören, Aksaray Belediyesi Başkanı Evren Dinçer’in bile sözünü geçiremediği, birçok yerde falan kafe benim diyebilen Ersin Arslan.

2021-04-24 14:30:45

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yasakları Hatırlayalım

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?