Aksaray’ın Aradığı Fırsat

Valiler Kararnamesinin ardından ilimize Vali olarak atananAli Mantı gelmeden önce her vali gelmeden önce herkeste standart meraklarbaşladı.

Valimiz Ali Mantı göreve başladıktan sonra yapacakları dahaçok merak uyandırdı. Vali Mantı ile üç programda biraraya gelme fırsatı bulduk.

Valimiz Ali Mantı’nın görevine başlamasından kısa bir süresonra Gazeteciler olarak yaklaşık yarım saat süren tanışma programında birçokkelimeler söylendi. Valimiz Ali Mantı kelimeleri sade ve anlaşılır şekildesöylerken o programda “Benim kimseyediyet borcum yok.” Söylediği bu cümlebeynime mıh gibi çakıldı.

İkinci görüşmemiz ise 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günündegazeteciler ile birlikte kahvaltıda buluştu. Bu programda söylediği bir sihirlicümle ise şu; “Gazetecilik ZorMeslektir”

Üçüncü görüşmemiz ise Gazetemizin Yazı İşleri Müdürü ÇiğdemHanımla birlikte Valimiz Ali Mantı’yı makamında ziyaretimiz oldu. Ziyarettesırasında aklımda kalan tek cümle ise “ŞehirdeBirlik ve Beraberlik Olmalı”

İlimizde birçok vali geld hizmet etti ve gitti, hepsineteşekkür ederiz Aksaray’a yaptıkları çalışmalardan dolayı. Şahsım olarak SebatiBuyuran valimizin her zaman bende ayrı bir yeri olduğunu da buradan söylemedengeçemeyeceğim.

Valimiz Ali Mantı’nın insana, insan olduğu için değervermesi, mesleğini severek ve deyim yerindeyse bileğinin hakkı ile geldiğiaçıkça ortada. Şehirde birlik ve beraberlik sağlanması vurgusu yapan, hermesleğe saygısı olan, çalışkan ve de en önemlisi açık sözlü olan Valimiz AliMantı Aksaray’ın gelişimi ve değişimi için bir fırsat olarak gördüm.

Yaklaşan yerel seçimlerde de açık sözlü, şehirde birliğisağlayabilecek, ayrım yapmadan, ötekileştirmeden hizmet yapacak bir BelediyeBaşkanı da sandıktan çıkarsa inanın Aksaray hizmete doyar.

Bir taraftan çalışkan isim Aksaray Valisi Ali Mantı, diğertarafta şehri kucaklamış Aksaray Belediye Başkanı ve bir milletvekilleri“Aksaray İçin” birliktelik olursa, Kazanan Aksaray, Kazanan Aksaraylı olur.

2019-01-26 12:47:51

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AK Parti’yi, AKP’liler Bitirecek!!!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?