a

Aksaray’da Uygulanan Sokağa Çıkma Yasağında Son Durum

Küresel Korona Virüs tedbirleri kapsamında Aksaray’da daha önce 1 belde, 1 köy ve Aksaray merkezde bulunan bir mahalle ile 7 Sokak Karantina altına alınmıştı.
""
İl Hıfzıssıhha Kurul tarafından açıklanan karar doğrultusunda Aksaray genelinde Cumartesi günü saat 21’den başlayarak Pazartesi Günü 05:00’e kadar sürecek olan 7 Mart Pazar (Bugün) geçerli olmak üzere sokağa çıkma yasağı belirlendi.
""
 
Aksaray genelinde uygulanan ‘Sokağa Çıkma Yasağı’ kapsamında fırınlar, alışveriş merkezleri gibi bütün işletmeler kapatıldı. Uygulanan yasakta ise sağlık ekiplerinin yanısıra, basın emekçileri, merkez ve ilçelerde polis ekipleri, köy ve beldelerde jandarma ekipleri, itfaiye ekipleri, Valilik tarafından görevlendirilen personel ve muhtarlar görev yaptı. 
Aksaray genelinde uygulanan ‘Sokağa Çıkma Yasağı’ kapsamında vatandaşların genel olarak yasağa uydukları gözlemlenirken, her yasakta olduğu gibi Kural Tanımazlarda sokaklara çıksa da haklarında gerekli cezai işlem uygulandı.
Yetkililer tarafından alınan ciddi ve sert tedbirlere karşı vatandaşlar ise; "Keşke daha önce böyle önlemler alınsaydı, bugün bunları yaşamasaydık. Aksaray’ın Koronovirüs haritasında kırmızı listede olması yetkililerin zamanında çalışmadığını göstermekte. Geç alınan tedbirler bunlar. 
Yetkiler geç önlem alırken bizlerde gerekli tedbirlere kulak asmadık. Aslına bakılırsa %50 yetkililerin %50 de bizlerin hatası mevcut" ifadesine yer verdiler. 
HABERİMİZİN GÖRÜNTÜSÜ YOUTUBE KANALIMIZDA YAYINDA. 

YOUTUBE‘de YER ALAN ASD TV KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN…


Haber: Armağan ŞEN 

Video ve Fotoğraf: Mahmutcan Demirhan ŞEN
 
AKSARAY SON DAKİKA

2021-03-07 13:53:07

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kaşlı Çağrıda Bulundu Beyaz Sayfada Görüşmek Dileğiyle

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi