a

Aksaray’da Karantina Altına Alınan Mahalle Ve Sokaklarda İlk Gün

Küresel koronavirüs tedbirleri kapsamında Aksaray da daha önce 1 belde 1 köy Karantina altına alınırken Bugün itibarıyla Aksaray merkezde bulunan bir mahalle tamamen ve 7 Sokak Karantina altına alındı.
""
İl Hıfzıssıhha Kurul tarafından açıklanan kararda Aksaray Merkez Somuncubaba Mahallesi tamamen olmak üzere Bahçesaray Mahallesi 8520 sokak, Fatih Mahallesi 4129 sokak, Küçük Bölcek Mahallesi 2680 Sokak, Kılıçaslan Mahallesi 1319 sokak, Ereğlikapı Mahallesi 1476 sokak, Coğlaki Mahallesi 1216 ve 1232 nolu Sokaklar 5 Mart Cuma günü saat sabah 8’den başlayarak 10 Mart sabah 8’e kadar sürecek olan 5 günlük karantinaya alındı.
""
 
Mahallede bulunan yurttaşların ihtiyaçları filyasyon ekibi tarafından giderilirken polis ekipleri ise karantinaya alınan Mahalle ve sokaklarda 7/24 nöbet tutuyor. Karantina altına alınan mahalle ve sokaklarda hiçbir kimsenin geçişine izin verilmezken, yine vatandaşların HES Kodlarda polis ekipleri tarafından sorgulanıyor.
Yetkililer tarafından alınan ciddi ve sert tedbirlere karşı vatandaşlar ise; "Keşke daha önce böyle önlemler alınsaydı, bugün bunları yaşamasaydık. Aksaray’ın Koronovirüs haritasında kırmızı listede olması yetkililerin zamanında çalışmadığını göstermekte.
Tabii ki; burada vatandaşlarada görev düşmüyor mu? Evet düşüyor. Burada da bizler gerekli tedbirlere kulak asmadık. Aslına bakılırsa %50 yetkililerin %50 de bizlerin hatası mevcut" ifadesine yer verdiler. 

HABERİMİZİN GÖRÜNTÜSÜ YOUTUBE KANALIMIZDA YAYINDA. 

YOUTUBE‘de YER ALAN ASD TV KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN…

Haber: Armağan ŞEN –
Video ve Fotoğraf: Mahmutcan Demirhan ŞEN 
AKSARAY SON DAKİKA

2021-03-05 14:40:07

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

O Pazar 2 Hafta Kapatıldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi