Aksaray’da 1 Mayıs’ı Memurlar ve Patronlar Kutladı

Küresel Korona Virüs Salgını kapsamında Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan bugün saat 19:00’da yarı kapanma nedeniyle 1 Mayıs Emekçi Bayramı bugün patronların, memurların ve emeklilerin yoğun katılımı ile kutlanırken, içlerinde ise 10 işçi yer aldı.

""
Programda ortak basın açıklamasını Eğitim Sen Başkanı Mustafa Kemal Derin yaptı. Derin yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi; "On yıllardır dünya halklarına sınırsız bir emek ve doğa sömürüsü, savaşlar, ekonomik kriz, artan eşitsizlik, yoksulluk, işsizlik dışında hiçbir şey sunmayan bu düzen COVID-19 salgınıyla insanlığın geleceğini tehdit ediyor. Dünya kapitalist sisteminin yarattığı eşitsizliklerin ağır sonuçlarını her gün yaşıyoruz. Sağlık hizmetlerinin ve COVID-19 aşısının bir ticari meta haline gelmesinin bedelini insanlık ağır biçimde ödüyor. Bu koşullar altında Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu, 1 Mayıs 2021’de “Yeni bir toplumsal sözleşme ve herkese aşı hakkı” mücadelesini büyütme çağırısı yapıyor.
""


2021-04-29 18:32:14

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Vali Aydoğdu Küçük Esnafa Sahip Çık

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?