a

Ağam Bizimle Eğleniy

Küresel Korona Virüs Salgınında Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan bilgiler ışığında Aksaray’ın Kırmızı Bölgede yer alarak Çok Yüksek Riskli iller arasında arasında bulunmasının ardından Aksaray’da tedbirler artırılmıştı.
""
Geçtiğimiz hafta Pazar günü ilimizde adeta hayat durmuş ve Sokağa Çıkma yasağı ilan edilirken, o hafta birçok belde, köy, mahalle ve sokaklarda bölgesel Karantina ilan edilmişti. Ancak bugün Aksaray Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından adeta dalga geçercesine karar çıktı.
Aksaray İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından 5 Mart tarihinde alınan kararda; Hayvan Pazarının 16 Mart tarihine kadar kapatıldığı açıklanırken, bugün yapılan son dakika açıklamasında ise “İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı gereğince kapatılan Aksaray Hayvan Pazarının, Hayvan Pazarı girişlerinde görevliler tarafından HES kodu kontrollerinin yapılması, maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulması şartı ile 16 Mart 2021 Salı gününden itibaren açılmasını talep edilmektedir. 
""
İlimiz Aratol Bahçeli Mah. 157/Ahmet Davutoğlu Bulv. 5.Blok No:184/1 adresinde bulunan Aksaray Hayvan Pazarının, girişlerinde görevliler tarafından HES kodu kontrollerinin yapılması, maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulması şartı ile 16 Mart 2021 Salı gününden itibaren açılmasına” karar verildi.
İşte Alınan O İlginç Karar

""

Geçtiğimiz hafta alınan karar ile Aksaray’da Pazar günü istisnasız tüm işyerleri kapatılarak Sokağa Çıkma Yasağı ilan edilmişti. Vatandaşların birçoğu Pazar günü Yasağın bu haftada devam etmesini beklerken Aksaray İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar ile Pazar günü istisnasız tüm işyerleri kapatma kararı kaldırılırken, daha önce uygulanan haftasonu yasağı uygulaması yapılacak.
Bu karar sonrasında ise vatandaşların ortak kararı; “Hem  Kırmızı Liste’de yer alacağız hem de alınan tedbirlerde esneme yapılacak. Ağam bizimle eğleniyorlar mı? Ya tam sıksınlar, ya da tamamen serbest bıraksınlar. Allah için bu Aksaray İl Hıfzıssıhha Kurulu ne yapmaya çalışıyor açıkça söylesin de bizde bilelim” diyerek sitem ettiler. Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

2021-03-12 00:25:05

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Karantina Altına Alınan Mahalle ve Sokaklarda Hayat Normale Döndü

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi