Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Yüzük Küpe Takıyorsanız Dikkat

ReklamReklam

Reklam

Yüzük Küpe Takıyorsanız Dikkat
ReklamReklam
  • 05.09.2020 / 15:52
  • 1584 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Çinin Wuhan kentinde görülen ardından kısa sürede dünyaya yayılan küresel Corana virüs salgını kapsamında tedbirler artırılırken uzmanlar önemli bir uyarıda bulundular . 

Küresel Corana virüs tedbirler kapsamında gerek sağlık bakanlığı gerek il hıfsıhha kurulları kendilerince  yurttaşlara uyarılarda bulunuyorlar.

Bu tedbirler kapsamında yurttaşları bilinçlendirme ve bulaşmayı önleme hedefleniyor . En çok dile getirilen önlemler maske sosyal mesafe ve hijyen olur iken asıl korunma yöntemlerinin başında giydiğimiz kıyafetten taktığımız takılara kadar başlıca yapmamız gerekenler var. 

 

Sağlık uzmanları corana virüsün bulaşma yollarını birçok alanlarda halkı bilinçlendirmek için dile getirirken yurttaşların daha dikkatli olabilmesi ve virüsden bir nebze uzak durulabilmesi için yurttaşların takı kullanmalarından uzak durulmasına altını çizdiler.Virüsün bulaşma hususunda kullanılan takıların etkisinin büyük olduğu iddia edildi.


Sağlık uzmanları tarafından yurttaşların kullandığı saat yüzük kolye bileklik küpe hızma halhal bunlara benzer takıların kullanılmasında virusün yayılmasında büyük etken taşıdığı ayrıca bu takıları kullananlar ile kullanmayanlar arasında bir  kıyaslanma yapılırsa   %20  oranında daha fazla yakalanma riskinin olduğu iddia edildi. Bu nedenle uzmanlar yurttaşları takılardan takı kullananlardan uzak durulması gerektiğini yinelediler.

Takı kullanan yurttaşların ise kullandığı takıları en fazla  saatte bir tekrarlanmak üzere en az ihtmalle bol sabunlu su yardımıyla yıkamaları gerekmekte. Ayrıca geceleri takılarını çıkaran yurttaşlarımız takılarını yıkama işlemi yaptıktan sonra kağıt havlu yardımı ile muhafaza  altına almalılar.     Özel Haber : Armağan ŞEN - AKSARAY SON DAKİKA            

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon