Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Stk’lardan Rektöre Ultimaton Gibi Açıklama

ReklamReklam

Reklam

Stk’lardan Rektöre Ultimaton Gibi Açıklama
ReklamReklam
  • 04.03.2019 / 15:15
  • 1148 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


Geçtiğimiz hafta kısa adı (ÜNİ-AR) Üniversite Araştırma Laboratuvarı’nın 2019 yılında 119 üniversite arasında yaptığı araştırma sonuçlarını yayınlamış ve ÜNİ-ARIN Araştırmalarına göre 2015 yılında Aksaray Üniversitesine göreve başlayan Rektör Yusuf Şahin’in 4 yıllık karnesinde yer alan başarısızlıkları sıralamıştık. Aksaray Üniversitesinin 4 sene içinde kendisiyle aynı anda kurulan devlet üniversiteleri sıralamasında son sıraların müdavimi olduğunu okuyucularımızla paylaşmıştık.
Geçtiğimiz hafta içinde ilimizin en önemli STK Başkanları Aksaray’ın geleceği için müşterek bir toplantı düzenledi. En önemli ihtiyaçlarının tespiti ve çözümü konulu toplantının ilk gündem maddesi Aksaray Üniversitesinin eğitim kalitesinin arttırılması oldu.

Oda Ve Borsa Müşterek Toplantıda Bir Araya Geldi
Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ile Aksaray Ticaret Borsasının Meclis üyeleri Ağaçlı Melendiz Otel’de düzenlenen müşterek toplantıda bir araya geldi. ATSO Meclis Başkanı Fatih Tekin, Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Nurettin Yapılcan, Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Özkök ve Meclis Üyeleri toplantıya katılım gösterirlerken, toplantıda Aksaray’ın geleceğine yönelik kararlar alındı.

Üniversite Öncelikli Gündem
Toplantıda Aksaray’ın geleceğine yönelik kararlar alınırken, bu kararlar arasında Üniversite’nin eğitim kalitesinin artırılması, İPARD ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme proje sayılarının düşüklüğü, Tarımsal Sulama konusunda dış havzalardan su getirilmesi, kentsel dönüşüm ve imar planının revize edilmesi, kamu kurum ve kuruluşlarında  bulunan idarecilerin aktif bir şekilde çalışmalarını yapması ve bürokrasinin hızlanması, şehrimizde yoğun trafikten kaynaklanan park sorunu, ilimizin turizm noktasında ki eksikliği ve tanıtımın yetersizliği, yarınlarımız olan çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılarak sportif faaliyetlere yönlendirilmesi, OSB’de 3. genişleme alanının alt yapı sorununun biran önce bitirilmesi, demiryolunun Aksaray için elzem hale gelmesi gibi birçok sorun ve sıkıntılar masaya yatırılarak çözüm önerileri konusunda istişarelerde bulunuldu. Meclis Üyeleri toplantıda aldıkları karar gereği en kısa zaman zarfında şehrin idarecileri ile bir araya gelerek bu sorunları konuşacaklarını ve artık Aksaray’ın yürümeye değil koşmaya ihtiyacı olduğunu ifade ettiler.

İşte O Sıralama

ÜNİ –ARIN Araştırmasına göre Rektör Yusuf Şahin’in 2012019 karnesi şu şekilde yayınlanmıştı 

Aksaray üniversitesi, ÜNİ-AR tarafından yapılan DÜS-2019 başarı sıralamasında 119 üniversite arasında 114. oldu. Mevcut Rektör Yusuf Şahin, 2015 Haziran’ında devraldığında Aksaray Üniversitesi, devlet üniversiteleri genel sıralamasında 95 üniversite arasında 44'üncüymüş. 2019 sıralamasında 119 üniversite arasında 114. olmuş. ÜNİ-AR’ın yaptığı başarı sıralaması listesinde 119 üniversite arasında 114. Olan ASÜ, 2006 yılından sonra kurulan devlet üniversiteleri sıralamasında 63 üniversite arasında ancak 62. olabildi.
119 Üniversite Arasında 114'üncü
Aksaray üniversitesi, ÜNİ-AR tarafından yapılan DÜS-2019 başarı sıralamasında 119 üniversite arasında 114. oldu.  Eğitim/Eğitim Bilimleri Fakülteleri Sıralamasında ise 60 üniversite arasında 58. oldu. Fen-Edebiyat Fakülteleri Sıralaması Sıralamasında 50 üniversite arasında 36. oldu. Hele en son sıralama içler acısı. Çünkü Aksaray Üniversitemiz, Mühendislik Fakültesi başarı sıralamasında 75 üniversite arasında 75. yani sondan birinci oldu. Haber: Armağan ŞEN – Gerçek Haber Gazetesi

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon