Reklam
FLAŞ HABER
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Kör müsünüz Kaç Kişi Daha Ölsün Bu Yolda

ReklamReklam

Reklam

Kör müsünüz Kaç Kişi Daha Ölsün Bu Yolda
ReklamReklam
  • 17.08.2020 / 15:23
  • 1226 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Aksaray-Adana karayolu üzerinde bulunan Hamidiye-AlacaMahallesinin giriş kavşağında çevre ışıklandırması olmaması her yıl onlarca insanın ölümüne, yüzlerce insanın yaralanmasına ve binlerce lira maddi hasar meydana gelirken bu zararları ve kayıpları görmezden gelen beceriksiz yöneticilerin o bölgeye çevre aydınlatması yapmak akıllarına dahi gelmiyor.

 

Hamidiye-Alaca Mahallesinde yaşayan yurttaşların yaşadığı bu sıkıntı aynı zamanda yol üzerinde geçen diğer yurttaşlarında en büyük sıkıntısı olarak göze çarpıyor. Özellikle hava karardığında zifiri karanlığın oluştuğu ve günlük binlerce aracın geçtiği yolda kaza olmaması içten bile değilken yıllardır yetkililer tarafından bir önlem alınmaması yurttaşlarında sabrını zorluyor.

 

Hamidiye-Alaca Mahallesi giriş kavşağına yapılacak çevre ışıklandırması ile o bölgede oluşabilecek kaza riskini de %90 oranında azalacağı da apaçık ortada. Karayollarının ışıklandırma yapmayarak etkisiz kalması ve bu durumu görmezden gelmesine de bir anlam verilemiyor. Binlerce insanın canını tehlikede olması hiçbir vicdanı kaldırmazken yıllardır yapılmayan ışıklandırma yılda yüzlerce kazaya da sebep olmakta.


Bölge yurttaşları ise başta Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu olmak üzere karayolları bölge müdürlüğüne açık çağrıda bulunarak; “Bu bölgede yetkililer tarafından yapılacak bir çevrede ışıklandırması ile kaza sebebiyetini azaltacak iken,bu durumu görmezden gelen yetkilileri göreve davet ediyoruz. Bir insanın canı bu kadar ucuz olmamalı” ifadesine yer verdiler. ÖZEL HABER: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon