Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Kim Dur Diyecek Kural Tanımaz Bu Kebapçıya!!!

ReklamReklam

Reklam

Kim Dur Diyecek Kural Tanımaz Bu Kebapçıya!!!
ReklamReklam
  • 05.08.2019 / 16:06
  • 2206 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


Geçtiğimiz hafta Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer'intalimatı ile kaçak yapılar nedeniyle  biralışveriş merkezinin  önünde bulunansundurmayı baskın yapacasına güpegündüz yıkan zabıta ekipleri  belediyeye hemen 500 metreyakınlarındaki  vatandaşın geçiş yolunukapatan kural tanımaz kebapçıyı görmüyor.

 Aksaray'ın en gözdecaddelerinden olan Kapalıçarşı'da güpegündüz vatandaşın yoğun olduğu saatlerde kebapçılıkyapan bir iş yerinin önünü ve yan tarafını sandalye masa ile donatarakvatandaşın geçişini adeta gasp eden kural tanımaz kebapçıya kim dur diyecek?

Sokaklara komple masa ve sandalye atarak müşteri ilekapatması  yoldan geçen vatandaşların dasabrını taşırdı.  Ayda 600 bin kişininziyaret ettiği NORA CITY’nin ön tarafında bulunan kafenin işgaliyesini güpegündüz zabıta ekipleriyle yıkmaya çalışması tepkilere neden olmuştu. Haberservisimiz tarafından hazırlanan mhaberde Aksaray’ın en gözde alışverişmerkezlerinden olan ve önünde bulunan sundurmayı yıkan, Aksaray Belediyesi’nehaberimizde birçok yer göstererek buralar neden duruyor diye sormuştuk?

Geçtiğimiz günlerde sadece Ajans AHA ve Gerçek HaberGazetesinin yayınlama cesareti bulunduğu “Aksaray Belediyesinin İlk İcraatıHuzur Kaçırdı” başlıklı haberimizde de Kapalı Çarşıya yüzlerce sandalye atanKebapçıya laf edilmezken, bir çok alandaki kaçak yapı ve işgaliyeye en ufak birişlem yapılmaması konusunda da tepkileri dile getirmiştik. Kural tanımaz vehalkın yol hakkını gasp eden kebapçı bir de sosyal medya hesaplarında bufotoğrafları paylaşması ise “adeta meydan okuyor” yorumlarına neden oldu.

Belediye’ye YüklüFaturalar

Kural tanımaz ve halkın yol hakkını gasp eden KapalıÇarşı’da kebapçılık yapan bu şahsın, gerek dönemin AKP’li Belediye BaşkanıHaluk Şahin Yazgı ve gerekse şuanki AKP’li Aksaray Belediye Başkanı EvrenDinçer tarafından yemekler alındığı ve özellikle Haluk Şahin Yazgı döneminyüklü miktarda sipariş alarak fatura kestiği kamuoyunda yüksek seslekonuşuluyor. Birçok esnaf ise; “Aksaray’da kebap dükkanı bir tane mi? Neden oiş yerinden alınıyor? O işyerinden alınıyor sebebini bilmiyoruz, ama bu kuraltanımamazlık durumuna da bir anlam veremiyoruz?” dediler.

Eşi AKP’den Aday Oldu

Vatandaşların yol hakkını gasp eden, ancak Aksaray Belediyesitarafından görmezden gelinen Kapalı çarşıda bulunan kebapçının eşi degeçtiğimiz 31 Mart yerel seçimlerinde AKP’den Belediye Meclis Üyesi adayıolmuştu. Alınan oylar sonucunda eşi G.Y. AKP Aksaray Belediye Meclis üyesiolarak seçilemedi. Kapalı çarşıda bulunan ve vatandaşın yolunu gasp eden kuraltanımaz kebapçıyı hemen 500 metre yakınında bulunan Aksaray Belediyesi’ningörmrzden gelmesi vatandaşlar arasında da; “Yandaş diye mi ses çıkarılmıyor?Burası bizim yürüme alanımız. Ancak görülüyor ki; kural tanımaz ve bizim yolhakkımızı gasp eden bu iş yerine hiçbir işlem yapılmıyor. Buradan AksarayBelediye Başkanı Evren Dinçer’i göreve davet ediyoruz… Bu iş yerinin eşiAKP’den aday olduğu için yandaş torpili mi geçiliyor” ifadelerine yer verdiler.Özel Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA


Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon