Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

İçme Suyu Tren Derken Aksaray Yine Kandırıldı

ReklamReklam

Reklam

İçme Suyu Tren Derken Aksaray Yine Kandırıldı
ReklamReklam
  • 30.11.2020 / 14:56
  • 1859 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

18 yıllık AKP iktidarında çuval çuval oy vererek Aksaray’da birinci parti çıkan siyasi iktidar Aksaray’ı verdiği vaatleri unuttu. Siyasi iktidar ve muhalefet vekiller ise Aksaray’a vaat edilen hizmetleri dile bile getirmiyor.
18 yıllık AKP iktidarında içilebilir içme suyu projesi sözü unutuldu, tren yolu hafızalardan silindi, hava alanının üzerine çizik çekildi. Peki ya tarımsal sulama…


Dönemin belediye başkanı Nevzat Palta tarafından verilen Tren sözü ise yine yandaş medya tarafından “Tren Aksaray’a Hayırlı Olsun” manşetleri ile Aksaraylının duygusunu okşadılar.
Yine AKP iktidarında dönemin milletvekilleri tarafından yapılan açıklamalar sonrasında “Aksaray’a Havaalanı Hayırlı Olsun” manşetlerini unutmadık. Hatta o dönemde iktidar partisi milletvekilleri birbirleri ile ters düşerek bir taraf “Havaalanı gelecek” derken diğer taraf “gelmeyecek” diyerek restleşmelerde oldu. Her ne kadar yandaş basın manşetlere taşımamış olsa da bu olayı.
Tarihler 2013’ü gösterdiğinde tarım platformu tarafından verilen dosyalar ile “Tarımsal Sulama Aksaray’a Hayırlı Olsun” manşetlerini de unutmadık.


Dönemin belediye başkanı Haluk Şahin Yazgı ve yine dönemin bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımı ile 2016 yılında Aksaray 15 Temmuz Milli İrade meydanında yapılan görkemli açılışta “Aksaray’a İçme Suyu Hayırlı Olsun” sözleri yandaş medya tarafından manşetlere taşınmıştı.
Dün sosyal medyada bir canlı yayına konuk olan Aksaray Ticaret Borsası başkanı Hamit Özkök Aksaray’ın kandırıldığını itiraf etti. Özkök tarımsal sulama ile ilgili sorulan bir soru üzerine “Bizler tarım platformu olarak 2013 yılından bu yana başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm bakanlara, milletvekillerine tarımsal sulama hakkında dosya verdik. Ancak 2-3 ay önce Aksaray Valisi, Belediye Başkanı, Milletvekili Cengiz Aydoğdu ile DSİ Genel Müdürlüğüne gittiğimizde orada Aksaray’ın tarımsal sulama ile ilgili bir sunum yaptığımızda ise DSİ Genel Müdürlüğünün verdiği cevap bu durumdan bizim haberimiz yok cevabını verdiler. O gün DSİ Genel Müdürlüğünde yaptığımız sunum sonrasında Kızılırmak'tan ilimize getirilmesi düşünülen tarımsal sulama ile ilgili ilk ciddi fizibilite çalışmasını projesini ihaleye çıkartıldı” dedi.
Bu açıklama sonucunda görünüyor ki; Aksaray İçilebilir içme suyu, havaalanı, tren derken tarımsal sulama konusunda da kandırılmış… Özel Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon