Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Gerçek Haber Gazetesi’ne Yasak Yandaş Medyaya Oluk Oluk Para

ReklamReklam

Reklam

Gerçek Haber Gazetesi’ne Yasak Yandaş Medyaya Oluk Oluk Para
ReklamReklam
  • 16.04.2020 / 18:08
  • 4651 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

21 Ocak 2019 tarihinde yayın hayatına başlayan, yaptığı haberler sonrasında Aksaray'da medya sektöründe kendinden söz ettiren Gerçek Haber Gazetesi’ne bazı kesimler tarafından da yasak gelirken, yandaşlıktan vazgeçmeyen yandaş medyaya ise oluk oluk para veriliyor.

Reklam


21 Ocak 2019 tarihinde ilk sayısı ile medya sektörüne giriş yapan Gerçek Haber Gazetesi’ne ilk yasak Aksaray Üniversitesi Rektörü Yusuf Şahin tarafından verilerek 22 Nisan 2019 Salı gününden itivaren Gerçek Haber Gazetesinin ASÜ’ye girişi yasaklandı. Yaptığı haberler ile bir kısım kesmi rahatsız etmeye devam eden habercilik anlayışımız ile yurttaşlarımıza doğru, dürüst ve ilkeli habercilik konusunda da asla ödün vermedik. 

31 Mart seçimleri sonrasında MHP adayı Sefer Alkan’dan sadece bin oy fark ile Aksaray Belediye Başkanlık koltuğunu kazanan AKP’li Evren Dinçer, 15 Nisan tarihinde yapılan program ile bir önceki AKP’li Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’dan görevi teslim aldı.

Reklam


Koltuğa Oturduktan Sonra İlk İcraatı Gerçek Haber Gazetesi’ni İstemedi!!!
15 Nisan 2019 tarihinde resmen Aksaray Belediye Başkanı olarak koltuğuna oturan AKP’li Dinçer, bu tarihten yaklaşık 15 gün sonra ise süre zarfından sonra Gerçek Haber Gazetesi’nin Aksaray Belediyesine getirilmemesini istediği iddia edildi. Gerçek Haber Gazetesi Dağıtım ağına sözlü olarak Aksaray Belediye Başkanı Dinçer’in özel kalem müdürü Bahtiyar Bakar tarafından “Gerçek Haber Gazetesinin Aksaray Belediyesi’ne getirilmemesi” iletildi.

Reklam


Yandaş Medyaya Oluk Oluk Para Akıtıldı
Kendine özgü haber anlayış çizgisinden vazgeçmeyen Gerçek Haber Gazetesi’nin Aksaray Belediyesi’ne girdirilmesi yasaklanırken, AKP’li Belediye Başkanı Dinçer ise Aksaray’da yayınlanan yandaş gazetelere, Aksaray’da yayın yapan yandaş radyo kanallarına ve bazı internet haber sitelerine ise aylık düzenli olarak duruma göre 750 lira ile 4 Bin Lira arasında değişen rakamlar ile reklam ilanları verilerek destek olundu.

Reklam


Dinçer’den Açıklama Bekliyoruz
Sorumlu Gazetecilik Görevini üstlenen GERÇEK HABER GAZETESİ ve aksaraysondakika.com olarak yurttaşları bilgilendirmek adına Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’den bu konuda açıklama bekliyoruz;
1- Aksaray Belediye Başkanlığına resmen oturduğunuzdan sonra Aksaray’da yerel gazetelere ne kadar ödeme yaptınız?
2-Aksaray’da yerel radyolara ne kadar ödeme yaptınız?
3- Aksaray’da yayın yapan bazı internet sitelerine ne kadar ödeme yaptınız? Bu İnternet siteleri hangileridir?   Özel Haber: Armağan ŞEN – Gerçek Haber Gazetesi

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon