Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Doktor İhmali Genç Anneyi Ölüme mi Götürdü?

ReklamReklam

Reklam

Doktor İhmali Genç Anneyi Ölüme mi Götürdü?
ReklamReklam
  • 11.11.2020 / 16:32
  • 1125 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

2 yıldır kanser tedavisi gören ve ilik nakli bekleyen Derya Çakın’ın doktorun ihmali sonucu hayatını kaybettiği iddia ediliyor.
Aksaray’lı Derya Çakın 2 yıl önce kanser tedavisine başladı. Aksaray’da başlayan tedavinin ardından Derya Çakın’ın eşi Emrah Çakın tedavi için Kayseri Erciyes Üniversitesi hastanesine götürdü. Burada tedavisi devam eden Derya Çakın için ilik nakli şarttı. İlik nakli için aile yakınlarından aranan ilikin bulunamadığı ileri sürülerek tedavinin devam edildi. Bu sürede Emrah Çakın eşi Derya Çakın’ı Ankara’da bir başka hastaneye götürdü. Burada bulunan hastanede ise Derya Çakın için aranan ilik’in abisi ile uyuştuğu öğrenildi. Ancak yine iddialara göre bu seferde tedavide geç kalındığı öğrenildi.

Genç Annenin Ölümünün Ardından Engelli Bir Çocuk Kaldı
Emrah Çakın’ın iddialarına göre Kayseri Erciye Üniversite hastanesinde bulunan doktorun ihmali sonucu ölen Derya Çakın ardında ise %70 engelli bir çocuk kaldığı ve bu çocuk için hak aramaya başladığını ifade etti. Çakın, haber servisimize yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bir doktorun ihmali sonucunda %70 engelli bir çocuk annesiz kaldı. Çocuk için hak arayışına başladık. Bunun için hukuki süreci başlatacağız” ifadesine yer verdi.


Hiçbir Yetkili Görüşmedi
Acılı eş Emrah Çakın; “Eşimin ölümünün ardından Aksaray Valisi ve Aksaray Belediye Başkanı ile görüşme talebinde bulundum. Ancak hiçbir yetkili kapı açılmadı. Gerek Aksaray Valisi, gerek Aksaray Belediyesi görüşme talebimi kabul etmedi” ifadesine yer verdi.  Özel Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon