Reklam
FLAŞ HABER
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

CHP’den Mafya Bozuntusu Çakıcı’ya Sert Sözler

ReklamReklam

Reklam

CHP’den Mafya Bozuntusu Çakıcı’ya Sert Sözler
ReklamReklam
  • 19.11.2020 / 15:14
  • 1150 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tehdit mektubu gönderen aciz mafya bozuntusu Alaattin Çakıcı’ya, CHP Aksaray teşkilatı düzenledikleri basın açıklaması ile tepkilerini dile getirdi.


15 Temmuz Milli İrade Meydanında basın açıklaması yapan CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk sert sözlerle hem mafya bozuntusu müptezel Alaattin Çakıcı’ya hem de siyasi iktidara karşı şu ifadelere yer verdi; “Değerli arkadaşlarım kıymetli basın mensupları bugün gazeteci kaçırmaktan eşinin oğlunun gözü önünde öldürtmekten lokal basan on beş kişiyi yaralamak suçlarından sanık bir kişinin Sayın Genel Başkanımıza yaptığı hadsiz tehdit için bu açıklamayı yapmış bulunuyoruz. Aslında bu açıklamamız bir mafya bozuntusuna cevap değil; mafya görevini yapıyor. Daha önce cezaevinden Cumhurbaşkanına mektup yazıp Rizeli yezit diyen Alaaddin Çakıcı’ya bu devletin en tepesindeki kişinin bir cevap vermemesi üzerine bu açıklamayı yapmış oluyoruz. 


Yürüyen buda kılıklı adam Allah yüzündeki nuru silmiş batı ajanı gibi suçlamalarda bulunup yüz yirmi dokuz vekilin varken Apo’yu asamadım diye tehdit edilen Devlet Bahçeli’nin sessizliğine daha doğrusu sesine cevap vermek için bu açıklamayı yapıyoruz. Bu ülkenin güvenliğinden sorumlu olan ama aslında bu ülke için güvenlik sorunu olan İçişleri Bakanı’nın mafya bozuntusuna karşı sessizliğe bürünmesinden dolayı bu açıklamayı yapıyoruz. Bu ülkede Adalet Bakanı ünvanını taşıyan ama adalet reformu yapacağız derken mafya aracılığını kastettiği anlaşılan Adalet Bakanı’na cevap vermek için yapmış bulunuyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı’nın sessizliğine cevap vermek için yapıyoruz. ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ yazan Meclisin Başkan’ı mafya egemenliğine karşı ses çıkartmadığı biz burada ses çıkartıyoruz. Barolar Birliği Başkanı’na cevap için bu açıklamayı yapıyoruz. Sarayın dümen suyuna giren meslektaşlarının cübbelerini ayaklar altına alan bir Barolar Birliği Başkanı’nın teslimiyetine cevap vermek için bu açıklamayı yapıyoruz. Bu ülkenin bakanlarından bir ses çıkmadığı için bu açıklamayı yapıyoruz. Demoktarik yaşamın vazgeçilmez unsuru olan siyasi partilerin bu mafya bozuntusuna teslim olmasından dolayı bu açıklamayı yapıyoruz.”

“Çakıcı’nın Tehdit Mektubuna Soruşturma Açamayacak Yürekli Namuslu Savcı Kalmadığı İçin Bu Açıklamayı Yapıyoruz”
CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na tehdit mektubu gönderen mafya bozuntusu müptezel Çakıcı’ya soruşturma açma cesaretinde bulunulmamasına karşıda tepkisini ağır sözlerle dile getirdi. Ertürk yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi; “Değerli arkadaşlarım yerel gazetecilerimizi tenzih ediyorum. Elinde kalem olan televizyonda köşe tutan gazetecilerin mafyalığın bir siyasi parti genel başkanına açık tehdidi karşısında tek satır oynatamaması üzerine bu açıklamayı yapıyoruz. Sivil Toplum Örgütlerinin, sendikaların, derneklerin sessizliğe gömülmesinden dolayı bu açıklamayı yapıyoruz. Asıl konunun muhatabı; ortada açık bir suç var. Bir mafya babası bir partinin genel başkanını mektupla tehdit ediyor. Buna soruşturma açacak bir tane yürekli namuslu savcı kalmadığı için bu açıklamayı yapıyoruz. Sizin Cumhuriyet Başsavcısı unvanınıza yazıklar olsun. Temsil ettiğiniz Adalet Bakanı’na yazıklar olsun. Bu ülkenin savcılık makamına  yazıklar olsun. Ak Parti’nin gençlik kollarından bu yana oturanlara  yazıklar olsun ki  bugün bu ülke sessizliğe gömülmüş  vaziyette. Savcılığa sesleniyoruz bu açık suça karşı  derhal işlem başlatın. İki gündür Genel  Başkanımız’a yapılan saldırıya karşı sessizlik bize şunu göstermiştir ki  bu ülkede hukuk sistemi mafyaya ,çeteye teslim olmuştur. Hiç kimse bunun aksini iddia edemez. Cumhur ittifakına bir müttefik daha katılmıştır. AKP ve MHP bu ülkeyi soyan felçli çetenin yanında bir de suç örgütü olarak katılmıştır. Çakıcı’nın  dışarı  çıkartılması  için af yasası çıkartan Devlet Bahçeli dava arkadaşım diye sahip çıktı . Allah kimseyi kadın katiliyle dava arkadaşı yapacak kadar aciz duruma düşürmesin. Devlet Bey açıklamasında bir de bize milliyetçilik dersi vermiş Sayın Bahçeli bizim senden alacak milliyetçilik dersine ihtiyacımız yoktur. Sen ortağını Abdullah Öcalan’la yasak aşk yaşarken suçüstü yakalayıp dönüp arkasına giden bir adamsın. Ülkenin yaşadığı tablo ortada ekonomisini sağlık sistemini ,hukuk sistemini düzeltemeyen cumhur ittifakı kendine yeni bir müttefik seçmiş ve maalesef  mafya babalarından çete liderlerinden medet umar hale gelmiş. Biz bugün burada tepki vereceğiz. Ben bugün Ali Abbas Ertürk olarak değil savaşarak kurulmuş bir partinin İl Başkan’ı olarak sesleniyorum.
 Bu ülkenin güvenlik önlemi  alması  gerekenler teslim olabilir, hukuk sistemi teslim olabilir ama savaş meydanlarında bulunan siyasi parti liderinin çocukları bu tehdide pabuç bırakmaz, boyun eğmez, teslim olmaz. Mustafa Kemal  Atatürk’ün koltuğunda oturan  Kemal  Kılıçdaroğlu’nu bu ülkenin kolluk kuvvetleri koruyamayacaksa Cumhuriyet Halk Partisi’nin cefakar, fedakar üyeleri korur. Genel Başkan’ın kotumasındaki  herkes bilir ve herkesin böyle bilmesini isteriz. Değerli arkadaşlarım Kemal  Kılıçdaroğlu bir birey değildir. Kemal Kılıçdaroğlu bu ülke de demokrosi isteyen, adalet isteyen, özgürlük isteyen karanlık güçlere karşı savaş açan milyonların sözcüsüdür. Olaya böyle bakılırsa fotoğraf daha net ortaya çıkacaktır. Genel Başkanımız’a çubukta olduğu gibi Artvin’de PKK tarafından yapılan saldırıda olduğu gibi bu saldırılar devam ettiği sürece Cumhuriyet Halk Partisi Örgütü gereğini yapacaktır bununm  müsebbibi  çete, çakal  değil Alaaddin Çakıcı için af çıkartıp Sedat Peker’e siyasi parti genel başkanı bir miting yaptırıp bu meydanı onlara yaratanlardır. Genel Başkan’ımıza ya da Cumhuriyet Halk Partili bir yol arkadaşıma herhangi  bir şey olması durumunda bunun sorumlusu devletin en tepesinde oturan şahıstır. Biz her şeye rağmen ortada bir devlet kaldıysa devleti göreve davet ediyoruz. Güvenlik görevlilerini, savcılarını, siyasi partilerini, yetkili makamda oturan herkesi göreve davet ediyoruz .  Sayın Süleyman Soylu  devletin, ülkenin  güvenlikten sorumlu bakanı twit atan lise öğrencilerini evinden aldıran Süleyman Soylu boş  boş meydanda sahte kabadayılık taslayan Süleyman Soylu Aladdin Çakıcı’nın ismi  büyük mü geldi de sustun  yoksa Alaadin Çakıcıyla ruh ikizi olduğun için mi sustun bu konunun açıklanması lazım. Ne yaparsanız yapın fetöyle, çeteyle, mafyayla  Amerika’yla  her kimle ittifak yaparsanız yapın susmayacağız ,sizlerden korkmuyoruz , korkmayacağız ,sizlere boyun eğmeyeceğiz” Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon