Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

CHP İl Başkanı Ertürk Savcıları Göreve Davet Etti

ReklamReklam

Reklam

CHP İl Başkanı Ertürk Savcıları Göreve Davet Etti
ReklamReklam
  • 25.08.2020 / 16:01
  • 1167 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, sosyal medya üzerinden CHP'ye, İsmet İnönü'ye, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ı hedef alarak hakaret eden Aksaray İl Halk Eğitim Müdürlüğünde görev yapan Battal Akpınar isimli memur hakkında suç duyurusunda bulundular.


Konuyla ilgili olarak Aksaray Adliyesi önünde basın açıklamasında bulunan CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk yaptığı açıklamada savcıları göreve davet ederek; "İl Halk Eğitim Müdürlüğünde görevli olan Battal Akpınar isimli şahıs; devlet memuru ise memurluğunu yapsın, siyasetçi ise devlet memurluğundan istifa etsin. Gerekli cezai işlemi alması için hukuki haklarımızı kullanacağız.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Soylu hakkında küçük bir eleştiri için gözaltına alınıyorsa savcıların da aynı hassiyet ile herkese ve her görüşe eşit olmalarını bekliyoruz. Türkiye'nin 2'inci Cumhurbaşkanı İnönü'ye, Ana muhalefet Lideri Kılıçdaroğlu'na, Ana Muhalefet partisine ve yönetimine ağza alınmayacak hakaretlerde bulunan kişi yada kişiler hakkında da derhal işlem başlatmalarını bekliyoruz. Adında Cumhuriyet yazan bu ülkenin savcılarını göreve davet ederek duvarında Adalet yazan binanın Adaletle tanışmasını istiyoruz" dedi.


Siyasi yalakalık yapanlara sert cevaplar veren CHP Aksaray İl Başkanı Ertürk şu ifadelere yer verdi; “Biz hiçbir zaman memurlarımızı incitmek istemeyiz. Bu tip militanların adlarını bir kenara yazıyoruz. Gün olur devran döner. Bugün iktidar yalakalığı yapanlar, yarın iktidar değiştiğinde ise o yalakalık yaptıkları kişileri bulamazlar. Günü geldiğinde herkes hesabını verir. Devlet memuru siyaset yapamaz. Haddini aşan densizlerde gerekli cezai işlemi görecektir. Bugün İl Milli Eğitim Müdürümüz ile yaptığımız görüşmede Battal Akpınar isimli şahsın görevden alınması konusunda görüşmelerimizi bildirdik. Bu şahsın hem idari, hem cezai işlem yapılması için çalışmalarımızı sonuna kadar devam edeceğiz.
Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon