Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Aksaray’a Bina Değil, Doktor Lazım

ReklamReklam

Reklam

Aksaray’a Bina Değil, Doktor Lazım
ReklamReklam
  • 26.12.2019 / 19:28
  • 1135 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Büyük Umutlar ile açılışı yapılan ve bölgenin tek hastanesi yalanı ile kurulan ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde skandallar bitmek bilmiyor.

Açıldığı günden bu yana birçok sıkıntıları birlikte gelen ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasında doktor eksikliğinden, bulunduğu konuma kadar Aksaray’lılar için birçok sıkıntı beraberinde hizmet vermeye çalışıyor.


Önceki gün Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Dr. Hüseyin Mutlu’nun yazılı açıklaması haber merkezlerinin mail adreslerine gelirken birçok bülten haberciliği yapan sözüm ona gazeteciler ise bunu haber yaparak “Aksaray Eğitim Ve Araştırma Hastanesi 2. Blok İnşaatının %68’i Tamamlandı” başlıklı haberler ile kamuoyuna duyurdu. 
Aksaray Eğitim Ve Araştırma Hastanesi açıldığında iktidar partisi mensubu siyasilerin sözleri hep aynıydı; “Artık sevk veren hastane değil, sevk alan hastane olacağız” iddiları hâlâ konuşulurken, Aksaray Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde doktor sıkıntısına hergün bir yenisi daha ekleniyor.


24 Eylül'de Yazmıştık

Konum itibariyle vatandaşların her geçen gün tepkisi artan ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde doktorların azlığı zaman zaman yaşanan muayene sıkıntıları bir de taşınırken yaşanan 10 milyon liralık Vurgunun ardından şimdi ise Eğitim Araştırma Hastanesi'nde bir şok daha yaşadı.
Ajans AHA haber sitemizde 24 Eylül 2019 tarihinde Armağan Şen’in yaptığı özel haberde Endokrin uzman doktorunun ayrılışını duyurmuştuk. İşte 24 Eylül’de yaptığımız o haber;
Yaklaşık bir buçuk yıldır Aksaray'da görev yapan tek endokrin uzmanı Ankara'da özel bir hastane ile anlaşarak Aksaray’dan ayrıldı.  Günlük 100 ile 120 arasında hasta muayenesi yapan endokrin doktorunun yerine atama yapılıp yapılmaması soru işareti bırakırken, sağlık  uzmanları tarafından alınan bilgilere göre Aksaray'dan ayrılan endokrin uzmanının yerine atama yapılmasının mevcut hali ile mümkün olmadığı ifade edilirken Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşanan Doktor sıkıntısına kim nasıl bir çözüm bulacak bu da bir soru işareti olarak kaldı. Endokrin uzmanından ilimizden ayrılmasının ardından endokrin tedavisi görmek isteyen hastaların ise çevre illere sevk edilmeye başlandı.


Kadın Doğum Uzmanı Sıkıntısı Yaşanıyor
Endokrin Uzmanının ilimizden ayrılmasının ardından şeker hastalarına Dahiliye doktorları bakarken genel olarak da çevre illerdeki hastanelere sevk ediliyor. Tüm bu sıkıntıların yanında bir de Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan Kadın Doğum Doktor sayısının azlığı nedeniyle birçok hasta “182” randevu sisteminden aylar sonrasına randevu alırken, bazı hastalar ise özel hastaneleri tercih etme zorunda kalıyor. ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi kadrosunda Kadın Doğum Uzman sayısının az olması özel hastanelerinde ekmeğine adeta yağ sürüyor. Özel Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA 

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon